Częste pytania

Co to jest terapia manualna?

Mi powiedzieli, że w moim przypadku mi nie wolno robi masaż szyi. Co robić?

Co to jest trakcja?

Jak działa akupunktura?

 

Co to jest terapia manualna?

Terapia manualna – to jest metodyka leczenia z pomocą rąk lekarza. Tak zwane "nastawianie" albo manipulacja lekarska. Pozwala w niektórych przypadkach bardzo szybko zlikwidować ból w kręgosłupie i stawach. Ona ma dwa kierunki: chiropraktyka (manipulacje na kręgosłupie i stawach bardziej ostre i mocne) i osteopatia (manipulacje bardziej miękkie i delikatne, oszczędzające).

 

Mi powiedzieli, że w moim przypadku mi nie wolno robi masaż szyi. Co robić?

W pozycji pacjenta leżąc na boku albo w pozycji leżąc na plecach można leczyć ból w szyjnym odcinku kręgosłupa przez terapię manualną i masaż leczniczy w 95% przypadków. Badanie lekarskie pozwala określić, jak można pomoc w każdym konkretnym przypadku.

 

Co to jest trakcja?

Leczenie trakcyjne – to jest leczenie, oparte na leczniczym działaniu delikatnego wyciągania wybranego odcinka kręgosłupa. Się robi za pomocą specjalnych stołów trakcyjnych, w pozycji pacjenta leżącej albo siedzącej. Zabieg wymaga noszenia przez pacjenta specjalnego ortopedycznego pasa albo kołnierza na stałe w ciągu kilku dni, pod czas rehabilitacji.

 

Jak działa akupunktura?


Akupunktura ma w sobie kilka kierunków działań. Po pierwsze: działanie bezpośrednie na punkty spustowe, polepszenie dokrwienia tkanek miękkich, zmniejszenie skurczu mięśni i naczyń, likwidacja blokady nerwów. Po drugie: działanie odległe: podrażnienie pewnych punktów na skórze powoduje polepszenie funkcjonowania odpowiednich organów wewnętrznych. To jest zasada refleksoterapji.